Electrolux zaczął optymalizować planowanie produkcji poprzez innowacyjny program firmy CRUSAR

0
1117

W Świdnicy rozpoczęły się prace nad stworzeniem innowacyjnego systemu eksperckiego, którego celem jest wsparcie działu prac w planowaniu produkcji. Projekt został opracowany przez firmę Crusar Sp. z o.o. oraz Electrolux Polska i przy współpracy z Pracownia Systemów Dyskretnych na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Zaawansowana technologia pozwala dzisiaj na doskonalenie poszczególnych działów w każdym zakładzie pracy, co przekłada się na wzrost efektywności i wydajności, a także szybkie osiąganie znacznie lepszych efektów.

Założeniem firmy Crusar – zajmującej się konsultingiem logistycznym –  jest stworzenie systemu opierającego się na automatycznym działaniu, który będzie wsparciem dla   planowania produkcji na prasach. Ponadto, jego uzupełnieniem będą: miesięczna aktualizacja parametrów poziomu zapasów bezpieczeństwa, analiza fluktuacji zamówień, możliwość wykrywania braków lub niedoborów w systemie produkcyjnym, wprowadzanie zmian harmonogramu produkcji online, moduł analizy zapasów bezpieczeństwa na wszystkich tłoczonych referencjach i algorytm do automatycznej optymalizacji zapasów. W pełni zautomatyzowany system to rozwiązanie ułatwiające zarządzanie produkcją i pozwalające na dostosowanie harmonogramu pracy do indywidualnych możliwości i potrzeb.

Rozwiązania firmy Crusar skoncentrowane są na poprawie wydajności pracy z możliwie najmniejszą ingerencją w zaangażowane środki produkcji. System dedykowany będzie firmom produkcyjnym oraz logistycznym.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe podejście do logistyki
Następny artykułRewolucja w logistyce wewnętrznej. Crusar projektuje zautomatyzowaną naczepę z systemem rolet
Jerzy Greblicki
Obecnie jest kierownikiem działu badawczo rozwojowego oraz fundatorem i Prezesem Think Tank Human 4.0. Z wykształcenia jest informatykiem. Jerzy Greblicki ma ponad 20 lat doświadczenia w zakresie informatyki i automatyki. Od roku 1996 związany z Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Realizował projekty związane z wdrożeniem systemów Cloud Computing na Politechnice Wrocławskiej. Od roku 2012 związany z branżą logistyczną jako kierownik działu IT gdzie realizował projekty z zakresu optymalizacji logistyki. Obecnie realizuje projekty doradcze z zakresu Przemysłu 4.0 w ramach projektu Think Tank Human 4.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here