Nowe podejście do logistyki

2
1057
Do odniesienia sukcesu konieczne staje się zaoferowanie innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych.
Do odniesienia sukcesu konieczne staje się zaoferowanie innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych.

W tym artykule, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na warunki funkcjonowania oraz konkurowania operatorów z branży logistycznej. Wciąż rosnąca konkurencja i wzrost wymagań ze strony Klientów, zmuszają firmy logistyczne do oferowania im czegoś więcej niż tylko niższe od innych stawki transportowe. Do odniesienia sukcesu, konieczne staje się zaoferowanie innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych, szeroko rozumianej wartości dodanej, która w znacznym stopniu poprawi jakość świadczonych usług oraz przedstawi operatora w zupełnie innym świetle. Od teraz nie jest on już tylko przewoźnikiem wiozącym towar z punktu A do B, staję się narzędziem walki o uzyskanie przewagi konkurencyjnej i sukcesu na rynku.

nowe podejscie do loistyki?

Czas czytania:

ok. 2,5 min

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak dzisiaj konkurują ze sobą operatorzy z branży logistycznej?
  • Jakie znaczenie ma magazynowanie dla funkcjonowania zakładu?
  • Czego oczekuje od operatora współczesny klient?
  • Dlaczego warto łączyć klasyczną formę usług transportowych z nowym podejściem do obsługi transportowej?

Crusar, jako organizacja reagująca na potrzeby i oczekiwania Klientów przeprowadziła wiele audytów i analiz w celu usprawnienia funkcjonowania ich zakładów. Zaobserwowane wnioski wskazują, że wiele z firm produkcyjnych osiągnęło już maksimum swoich możliwości w tym obszarze i nie jest w stanie się samodzielnie zreorganizować. Chcąc dalej się rozwijać.

Magazynowanie

Jeden z kluczowych elementów dla wzorcowego funkcjonowania
zakładu. Nowoczesny operator logistyczny powinien być w tym segmencie elastyczny i oferować Klientowi rozwiązania kompleksowe, rozpoczynając od czasowego wynajmy zasobów ludzkich bądź sprzętowych, poprzez zaoferowanie możliwości prowadzenia magazynu w ramach organizacji klienta, kończąc na magazynie zewnętrznym prowadzonym dla klienta na jego terenie lub w okolicach jego lokalizacji.

Opakowania

Nieodłączny element firmy produkcyjnej. W obliczu dzisiejszej konkurencyjności, Klient ma prawo oczekiwać od swojego operatora możliwości zakupu lub też czasowego wynajmu pojemników produkcyjnych wraz opcją ich serwisowania, mycia lub magazynowania. Operator logistyczny magazynując pojemniki poza zakładem klienta i oferując dostawy JIT na potrzeby produkcji, umożliwia zwolnienie części powierzchni magazynowych, często nieocenionych dla innych sektorów funkcjonowania firmy szukają nowego spojrzenia na procesy logistyczne oraz weryfikacji, dotychczas z pozoru niepodważalnych, sposobów prowadzenia działalności.Potrzebują świeżości, impulsu, który pozwoli im na dalszy rozwój, nierzadko po niższych kosztach funkcjonowania.

W zaistniałej sytuacji nieocenioną pomocą w poszukiwaniu przewagi konkurencyjnej może okazać się właśnie nowoczesny operator logistyczny rozumiejący potrzeby i oczekiwania klientów. Opierając się na doświadczeniu firmy Crusar, możemy wskazać szereg udogodnień i obszarów wskazywanych przez naszych klientów, jako kluczowe dla usprawnienia ich organizacji

Transport 

serce logistyki, ważne by firma oferowała zarówno usługi transportowe w klasycznym tego słowa znaczeniu (transporty cało pojazdowe, doładunki), ale również dawała możliwość przesunięcia całej obsługi transportowej na operatora, jako Integratora 4PL. Takie rozwiązanie wymusza na operatorze optymalizacje, pozwalając zmniejszyć koszty dla klienta. Dodatkowo zwiększa szybkość reakcji na wszelkie problemy, tym samym znacznie podnosząc ich niezawodność. Klient obniża koszty transportu a dodatkowo odciąża część zasobów ludzkich w swojej organizacji, mogąc je wykorzystać w innych sektorach funkcjonowania firmy

Koncepty 

Zmieniające się otoczenie i konieczność szybkich reakcji zmusza Klientów do szukania działań optymalizacyjnych, do których identyfikacji i wdrożenia często potrzebują pomocy. Nowoczesny operator logistyczny, ma swojej ofercie również takie usługi, oferując identyfikację problemów poprzez bezpłatny audyt, przygotowanie konceptów proponowanych ulepszeń oraz pomoc w ich dalszej realizacji

Opisana powyżej problematyka zwraca uwagę na aspekty, konkurencyjności na rynku operatorów logistycznych oraz korzyści jakie może ona przynieść zakładom produkcyjnym.
Sukcesy w tym sektorze odnoszą operatorzy nowocześni, niezawodni, innowacyjni, elastyczni i spełniających najwyższe wymagania Klientów.

Jedną z takich firm jest Crusar od lat pracujący na zaufanie klientów i będących jedną z najszybciej rozwijających się firm w sektorze.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here