Rewolucja w logistyce wewnętrznej. Crusar projektuje zautomatyzowaną naczepę z systemem rolet

0
962
automatyczna naczepa

Prężny rozwój branży logistycznej i transportowej uwarunkowany jest rosnąca konkurencją, potrzebami współczesnych klientów oraz większą swobodą w handlu międzynarodowym. Przedsiębiorcy poszukują źródeł, metod i sposobów, dzięki którym zwiększą swoje szanse na przewagę rynkową. Nowoczesna technologia i świadomość zmian, które należy wprowadzić we współczesnej logistyce wewnętrznej, tchnęły w inżynierów firmy Crusar pomysł na zaprojektowanie i tym samym stworzenie naczepy z systemem rolet w nowej odsłonie.

rewolucja w logistyce wewnętrznej Crusar projektuje zautomatyzowana naczepę z systemem rolet

Czas czytania:
ok. 4,5 min

Z artykułu dowiesz się:

  • Co jest najważniejsze w logistyce wewnętrznej?
  • Czym jest popularna naczepa typu firanka?
  • Dlaczego nie spełnia dobrze swojej funkcji ?
  • Czym się charakteryzuje nowa naczepa z systemem rolet od Crusar?

Naczepa typy firanka – nadchodzi jej kres

W logistyce wewnętrznej ważna jest szybkość realizacji poszczególnych etapów, bez utraty precyzji oraz jakości. Rosnące oczekiwania klientów i tym samym ilości zamówień powoduje, że czas staje się coraz cenniejszy. Ciesząca się dotychczas ogromną popularnością oraz uznaniem naczepa typu firanka, uznawana za naczepę szybkiego załadunku, stała się dla firmy Crusar tematem dyskusji na temat prawdziwości przypisywanych jej zalet. Okazało się, że na szczególną uwagę zasługuje bezpieczeństwo operatora podczas jej obsługi, jak również sama obsługa, która mogłaby być łatwiejsza, bardziej intuicyjna i szybsza.

Firma Crusar bardzo precyzyjnie przeanalizowała największe wady naczepy typu firanka, które dotychczas były niedostrzegane przed specjalistów z branży logistycznej i transportowej. Nie było, ponieważ nie pojawiły się na rynku alternatywne rozwiązania. To stało się motywacją Crusar – stworzenie alternatywy dla tradycyjnej naczepy.

 Transport wewnętrzny potrzebował zmia – automatyczna naczepa

Przy projektowaniu nowej naczepy z systemem rolet firma Crusar sukcesywnie eliminowała wszystkie wady docenianej tak bardzo naczepy typu firanka. Głównym celem pracy nad nowatorskim projektem było usprawnienie logistyki wewnętrznej, ograniczające czas rozładunku i zwiększające bezpieczeństwo operatorów. Stworzono naczepę typu firanka jednak w zupełnie nowym wydaniu. Została w pełni zautomatyzowana oraz uzupełniono ją o system rolet i wygodne sterowanie. Dodatkowo, posiada ona alternatywne zasilanie i rejestrującą zdarzenia związane z jej obsługą czarną skrzynkę.

Zanim naczepa została wprowadzona do użytku, poddana została wymagającym testom. Czy praca nad doskonaleniem tradycyjnej naczepy firanki się opłaciła? Innowacyjny system rolet przyczynił się do zminimalizowania czasu otwierania i zamykania z 20 minut na 2 minuty. Łatwo można oszacować, że w ten sposób zyskujemy tysiące godzin w skali roku. Firma Crusar zwiększyła również bezpieczeństwo operatorów, którzy podczas obsługi naczepy pozostają poza strefą ruchu.

Pojawienie się naczepy z systemem pozwala firmą z branży logistycznej dostrzec wady naczepy firanowej, które wcześniej były bagatelizowane. Naczepa z systemem to bez wątpienia krótszy czas załadunku, większe bezpieczeństwo operatora oraz łatwiejsza obsługa. Plan został zrealizowany, firma Crusar dokonała w logistyce wewnętrznej zmian na lepsze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here