W jaki sposób wdrożyć Przemysł 4.0 we współczesnym przedsiębiorstwie?

5
6224
Przemysł 4.0 - proces wdrażania we współczesnym przedsiębiorstwie
Przemysł 4.0 - proces wdrażania we współczesnym przedsiębiorstwie

Postępująca transformacja cyfrowa, rozwój sieci połączeń pomiędzy produktami, modelami biznesowymi i łańcuchami wartości, a także możliwość automatyzacji wymiany danych z wykorzystaniem najnowszych technologii przyczyniły się do wybuchu czwartej rewolucji przemysłowej. Automatyzacja pojedynczych procesów charakterystyczna dla trzeciej rewolucji przemysłowej została udoskonalona, koncentrując się na kompleksowej transformacji wszystkich środków trwałych. 

 

W jaki sposób wdrożyć przemysł 4.0 we współczesnym przedsiębiorstwie?

Czas czytania: ok.
2 min

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są największe wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej?
  • Jakie są realne korzyści z transformacji organizacji w kierunku przemysłu 4.0?
  • Jak wygląda proces wdrażania przemysłu 4.0 w firmie?

W ramach czwartej rewolucji przemysłowej integrowane są procesy w całej organizacji, które obejmują logistykę, produkcję, opracowanie produktu i jego zakup. Co więcej, wszelkie działania skoncentrowane są na współpracy z klientem i partnerami biznesowymi, a więc wychodzą poza wewnętrzną organizację firmy.

5 KOMENTARZE

  1. Dokładnie technologia rozwija się w tak zastraszającym tempie, że czasami ciężko za nią nadążyć i trzeba być ciągle na bieżąco, jeśli chcemy pozostać w grze. Ja od pewnego czasu obserwuję rynek i branżę cnc, która rozwija się bardzo szybko. Dziś maszyny cnc używane, możemy kupić za naprawdę rozsądne pieniądze, gdzie jeszcze 5-6 lat temu była to bardzo duża inwestycja. Pozostaje nam cierpliwie czekać i podziwiać dalszy rozwój technologiczny w wielu branżach.

  2. Co raz więcej firm wykorzystuje nowoczesne systemy w przemyśle, ludzie są otwarci na nowe technologie i dobrze, pozwala to znacznie zoptymalizować i przyśpieszyć wszystkie procesy.

  3. No przemysł 4.0 w obecnych czasach to już podstawa i co raz więcej firm decyduje się na automatyzację itp , wcale się nie dziwię, ludzie już nie chcą pracować w fabrykach rodem z PRL, a są jeszcze takie w naszym kraju.

  4. Ze swojej strony polecam lekturę na przykład tego artykułu – przemysł 4.0. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że teraz automatyzacja i wdrożenia systemów IT to już podstawa i bez tego w wielu branżach ciężko już o jakąkolwiek konkurencyjność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here