Nowa rola człowieka w przemyśle 4.0

2
2422
Nowa rola człowieka w przemyśle 4.

Świat mocno przyspieszył w ostatnich latach. Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawił, że zmiany dokonują się z siłą, szybkością i na skalę, jakiej nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. Jak w tej nowej rzeczywistości odnajduje się człowiek i jaki w ogóle jest człowiek przyszłości?

 

Nowa rola człowieka w przemyśle 4.0

Czas czytania: ok. 2 min

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak zmieniają się role pracowników w dobie trwającej czwartej rewolucji przemysłowej?
  • Kim jest człowiek przyszłości i jakie wartości wyznaje?

Czwarta rewolucja przemysłowa dokonuje się na naszych oczach za sprawą postępującej cyfryzacji, rozwoju połączeń pomiędzy produktami, modelami biznesowymi i łańcuchami wartości oraz automatyzacji wymiany danych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Transformacja otwiera przed przedsiębiorstwami nieznane dotąd możliwości, ale i stawia przed nimi trudne wyzwania. Jedną z kluczowych korzyści jest możliwość szybkiego i precyzyjnego dopasowania produktu do indywidualnych potrzeb klienta (więcej na temat wyzwań i korzyści możesz przeczytać w naszym artykule dot. wdrożenia przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwie).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zautomatyzowaliśmy transport wewnętrzny dla klienta z branży automotive? (case study)
Następny artykułOptymalizacja procesu produkcji – trudna, ale opłacalna sztuka
Karol Kundzicz
Z logistyką łączy go ponad 13 lata doświadczenia w zarządzaniu firmami w sektorze automotive. Jako twórca firmy CRUSAR, rozpoznawalnego partnera w biznesie oraz w sporcie motorowym, od 10 lat czynnie realizuje swoją wizję tworzenia firmy stabilnej jak również otwartej na nowe doświadczenia. Jego zainteresowanie futurologią, automatyzacją i robotyzacją ma swoje przełożenie w ciągłym poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży automotive i nie tylko. Fascynacja relacjami między człowiekiem a maszyną zaowocowała promocją pojęcia „Człowiek 4.0” . Pracę łączy z pasją, działając na rzecz Stowarzyszenia Crusar4Rally, wspierającego najbardziej potrzebujących. Wielki fan rajdów samochodowych oraz zdrowego trybu życia.

2 KOMENTARZE

  1. Myślę, że jedynym problemem z cyfryzacją przemysłu może być niezadowolenie pracowników, że są zastępowani przez maszyny, ale można ich zawsze przekwalifikować lub doszkolić i przenieśc na inne stanowisko, a cyfryzacja może zaoszczędzić mnóstwa wydatków wielkim firmom. Czekam teraz na wystąpienie Jarosława Zarychta na Fabryce Cyfrowych Przemian – https://ax-dynamics.com/pl/fabryka-cyfrowych-przemian., które odbędzie się już niedługo w Warszawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here