Optymalizacja procesu produkcji – trudna, ale opłacalna sztuka

2
6612
Optymalizacja procesu produkcji

Współczesny, dynamicznie zmieniający się rynek, wywiera ogromną presję na firmy produkcyjne, które, chcąc utrzymać konkurencyjność, muszą stale doskonalić wszystkie procesy produkcyjne. Tymczasem szybkie tempo pracy i nawał obowiązków sprawiają, że zarządzający rzadko znajdują czas na cykliczną analizę efektywności prowadzonych działań. Jest to jednak konieczne, jeżeli chcemy dotrzymać innym tempa lub wyjść na prowadzenie. Optymalizacja procesu produkcji jest wymagająca, ale możliwa do przeprowadzenia. Jak do niej podejść, by osiągnąć pożądane efekty?

Optymalizacja procesu produkcji – trudna, ale opłacalna sztuka

Czas czytania: ok. 3,5 min

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są największe wyzwania branży automotive?
  • Jak stosować metodę DMAIC?
  • Jak weryfikujemy procesy produkcyjne naszych klientów?
  • Na czym polega mapowanie?
  • Jakie jest japońskie podejście do procesu produkcji i dlaczego warto się na nim wzorować?
  • Na co trzeba się zdobyć, by zostać liderem branży?

2 KOMENTARZE

  1. Świetny artykuł, dobrze zaplanowana praca każdego organu przedsiębiorstwa daje super korzyści. Produkcja to jeden z najważniejszych procesów, dlatego warto poświęcić mu trochę czasu.

  2. To co jeszcze do niedawna wydawało nam się być utopijną wizja odległej przyszłości dzisiaj jest faktem. Czwarta rewolucja przemysłowa nadchodzi wielkimi krokami. Coraz więcej firm decyduje się na automatyzacje i cyfryzację linii produkcyjnych, tak więc przemysł 4.0 już w zasadzie istnieje. Natomiast w grudniu wypada bardzo ciekawie zapowiadające się przemówienie dyrektora rozwoju Microsoftu i prezentacja fabryki przyszłości, czyli takiej w pełni zautomatyzowanej, w której wszystkie urządzenia działają jak jeden organizm. Wydarzenie nazywa się Fabryka Cyfrowych Przemian – https://ax-dynamics.com/pl/fabryka-cyfrowych-przemian. Czekam z niecierpliwością 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here